Wygraj z nałogiem

Pomóż sobie i swoim bliskim!

Leczenie choroby alkoholowej – na czym polega?

Puste kieliszki po winie

Alkoholizm jest wyjątkowo ciężkim i niebezpiecznym nałogiem, który może dotknąć każdego z nas. Leczenie choroby alkoholowej na ogół jest uzależnione od stopnia jej zaawansowania, a także od stanu, w jakim znajduje się pacjent.

Wiele osób uzależnionych od alkoholu zastanawia się, jak przestać pić, jednak samodzielne wyleczenie choroby alkoholowej nie jest możliwe. Ludzki mózg jest niezwykle złożoną maszyną, dlatego w procesie leczenia alkoholizmu bardzo ważną rolę odgrywa właściwie dobrana psychoterapia. W naszym ośrodku odwykowym w Poznaniu, oferujemy zarówno indywidualne, jak i grupowe terapie alkoholowe, w trakcie których pacjenci mogą pogłębić swoją wiedzę z zakresu alkoholizmu, co w dużej mierze ułatwia chorym przyznanie się do nałogu oraz do zaakceptowania faktu, iż jest się alkoholikiem.

 

Terapia alkoholowa dostosowana do potrzeb pacjenta

Każda oferowana przez nas terapia alkoholowa jest przeprowadzana przez terapeutów w ośrodku AGNUS, zlokalizowanym na obrzeżach miasta Poznań, w wyjątkowo spokojnej i malowniczej okolicy. Zajmujemy się leczeniem alkoholizmu od wielu lat, a bogate doświadczenie pozwala nam na nieustanne ulepszanie proponowanych terapii alkoholowych, by możliwie jak najlepiej dostosować je do potrzeb i oczekiwań zgłaszających się do nas pacjentów.

Leczenie choroby alkoholowej jest procesem skomplikowanym oraz długotrwałym. Zajęcia terapeutyczne koncentrują się przede wszystkim na pomocy w przebudowaniu życia na styl abstynencki, a także na nauce radzenia sobie z głodem alkoholowym. Poza profesjonalnym leczeniem alkoholika, oferujemy również pomoc rodzinom osób uzależnionych od alkoholu.