Wygraj z nałogiem

Pomóż sobie i swoim bliskim!

Odtrucie alkoholowe – łagodzenie dolegliwości alkoholizmu

Butelka na plaży

Odtrucie alkoholowe to jeden ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych sposobów na złagodzenie dolegliwości towarzyszących chorobie alkoholowej. Systematyczne nadużywanie alkoholu sprawia, że w organizmie zaczynają gromadzić się szkodliwe toksyny, pojawiają się fizyczne i psychiczne objawy alkoholizmu, zaburzenia snu, a nawet stany depresyjne. W takich sytuacjach pacjentom proponowany jest detoks alkoholowy, który jest właściwie niezbędny na tym etapie, gdy osoba uzależniona od alkoholu nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.

Odtrucie alkoholowe polega przede wszystkim na usunięciu z krwiobiegu pacjenta szkodliwych substancji, a co za tym idzie, zlikwidowanie nieprzyjemnych symptomów alkoholizmu. Detoks pozwala na regenerację organizmu, która odbywa się poprzez wyrównanie zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej i poprawę samopoczucia chorego.

 

Detoks alkoholowy – pierwszy krok do dalszego leczenia

Właściwie przeprowadzony detoks alkoholowy może być pierwszym krokiem do dalszego leczenia osoby uzależnionej od alkoholu. W naszym ośrodku leczenia uzależnień w Poznaniu, każde odtrucie alkoholowe jest przeprowadzane pod ścisłym nadzorem lekarskim, a po jego zakończeniu ustalany jest plan dalszego leczenia i ewentualnego postępowania.

Usługę detoksu alkoholowego oferujemy wszystkim pacjentom uzależnionym od alkoholu. Odtrucie może być przeprowadzane w formie stacjonarnej bądź ambulatoryjnej, w naszym ośrodku leczenia uzależnień, zlokalizowanym na obrzeżach miasta Poznań.