Wygraj z nałogiem

Pomóż sobie i swoim bliskim!

Na czym polega terapia uzależnień?

Mężczyzna siędzący na podłodze

Leczenie uzależnień to proces złożony i skomplikowany, który bez wątpienia wymaga indywidualnego podejścia do każdego z pacjentów. Każda terapia składa się z kilku etapów, obejmując przede wszystkim detoksykację organizmu i przywrócenie mu odpowiedniej równowagi, leczenie podstawowe oraz pogłębione. Dodatkowo, bardzo ważne są terapie uzależnień o charakterze edukacyjnym, które mają na celu wzbudzenie motywacji u pacjenta do kontynuowania procesu leczenia. Dlatego warto zorientować się co do jakości ośrodków zanim zdecyduje się, gdzie podjąć leczenie uzależnień. Tylko odpowiednio przygotowane, najlepsze placówki, gwarantują Państwu profesjonalną opiekę.

Terapie uzależnień przeprowadzane w naszym ośrodku w Poznaniu, mają na celu dokonywanie zmian w psychice pacjentów, które niejako stanowią początek zdrowienia. Duża intensywność starannie dobranych zajęć terapeutycznych, spotkania o charakterze grupowym i indywidualnym, a także porady psychologiczne i psychiatryczne – wszystkie te elementy są uwzględniane w trakcie leczenia uzależnień, przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentowi odpowiedniej opieki medycznej. Ośrodek terapeutyczny Agnus to miejsce, gdzie przeprowadzane jest najlepsze – profesjonalne leczenie uzależnień.

 

Leczenie uzależnień – jak długo trwa terapia?

Leczenie uzależnień, jak już wspomniano na początku, jest procesem złożonym i długotrwałym, a czas trwania terapii na ogół zależy od indywidualnego stanu pacjenta, jego zaangażowania oraz motywacji. Leczenie może trwać od kilku do nawet kilku tygodni, odbywając się w formie zajęć grupowych lub indywidualnych (w trybie stacjonarnym bądź ambulatoryjnym).

Terapie uzależnień prowadzone w naszym ośrodku na obrzeżach miasta Poznań, odbywają się w przyjaznej dla pacjentów atmosferze. Dzięki komfortowym warunkom i malowniczemu położeniu, pacjenci czują się u nas lepiej niż w szpitalu, co odgrywa kluczową rolę w szybszym procesie zdrowienia i powrocie do normalnego funkcjonowania.

Gdzie najlepsze leczenie uzależnień? Tylko w odpowiednio przygotowanych placówkach. Takim właśnie jest ośrodek terapeutyczny Agnus. Zapraszamy do kontaktu.